Finaleserien 2016/2017

(Forbehold for ændringer af kampdato & tidspunkt... se Facebook, Hjemmeside & dagspresse)

 

Dato Tid Hjemme Ude Resultat
Semifinaleserien
07-04-2017 19:30 Esbjerg Energy Gentofte Stars

3-2

09-04-2017 13.00 Gentofte Stars Esbjerg Energy

4-3

11-04-2017 20:30 Esbjerg Energy Gentofte Stars

3-2 (OT)

14-04-2017 19:30 Gentofte Stars

Esbjerg Energy

2-0
evt. 16-04-2017 17:30 Esbjerg Energy

Gentofte Stars

4-3 (OT)
evt. 18-04-2017 20:30 Gentofte Stars

Esbjerg Energy

 
evt. 21-04-2017 19:30

Esbjerg Energy

Gentofte Stars  

Slutspil 2016/2017

(Forbehold for ændringer af kampdato & tidspunkt... se Facebook, Hjemmeside & dagspresse)

 

Dato Tid Hjemme Ude Resultat
Semifinaleserien
21-03-2017 19:00 Frederikshavn White Hawks Esbjerg Energy

5-2

24-03-2017 19:30 Esbjerg Energy Frederikshavn White Hawks

3-0

26-03-2017 15:00 Frederikshavn White Hawks Esbjerg Energy

2-3

28-03-2017 19:00 Esbjerg Energy

Frederikshavn White Hawks

2-3
31-03-2017 19.30 Frederikshavn White Hawks

Esbjerg Energy

2-3 (OT)
evt. 02-04-2017 18.00 Esbjerg Energy

Frederikshavn White Hawks

3-4
evt. 04-04-2017 20.30

Frederikshavn White Hawks

Esbjerg Energy 1-2

Slutspil 2016/2017

(Forbehold for ændringer af kampdato & tidspunkt... se Facebook, Hjemmeside & dagspresse)

 

Dato Tid Hjemme Ude Resultat
Kvartfinaleserien
03-03-2017 20:30 Esbjerg Energy SønderjyskE

2-1

05-03-2017 19:00 SønderjyskE Esbjerg Energy

3-1

07-03-2017 19:30 Esbjerg Energy SønderjyskE

4-1

10-03-2017 19:30 SønderjyskE

Esbjerg Energy

3-1
12-03-2017 15:00 Esbjerg Energy

SønderjyskE

2-1 OT
evt. 14-03-2017   SønderjyskE

Esbjerg Energy

3-4 OT
evt. 17-03-2017   Esbjerg Energy SønderjyskE  

 

2016 / 2017

(Forbehold for ændringer af kampdato & tidspunkt... se Facebook, Hjemmeside & dagspresse)

Grundspil

HJEMMEKAMPE:

Dato Tid Hjemme Ude Resultat  
11/08/2016   kl. 19.00  Esbjerg Energy     Gentofte     5-1 Pre-season
19/08/2016 kl. 19.00 Esbjerg Energy ZUG 3-8 CHL
26/08/2016 kl. 19.00 Esbjerg Energy Herning 1-5 Pre-season
28/08/2016 kl. 15.00 Esbjerg Energy Bremerhaven 4-6 Pre-season
09/09/2016 kl. 19.00 Esbjerg Energy Helsinki 5-4 OT CHL
16/09/2016 kl. 19.00 Esbjerg Energy Aalborg 2-1 Pokalturneringen
23/09/2016 kl. 19.30 Esbjerg Energy Frederikshavn 1-3  
30/09/2016 kl. 19.00 Esbjerg Energy Odense 1-2 PS
07/10/2016 kl. 19.00 Esbjerg Energy Gentofte 5-2  
14/10/2016 kl. 19.00 Esbjerg Energy SønderjyskE 2-3 OT
21/10/2016 kl. 19.00 Esbjerg Energy Herning 3-1  
28/10/2016 kl. 19.00 Esbjerg Energy Aalborg 2-6  
11/11/2016 kl. 19.00 Esbjerg Energy Herlev 7-2  
18/11/2016 kl. 19.00 Esbjerg Energy Rødovre 3-0  
22/11/2016 kl. 20.30 Esbjerg Energy Rungsted 4-3 OT
29/11/2016 kl. 19.00 Esbjerg Energy Frederikshavn 3-4 OT
06/12/2016 kl. 19.00 Esbjerg Energy Odense 1-2 OT
13/12/2016 kl. 19.00 Esbjerg Energy Gentofte 4-3 PS
18/12/2016 kl. 15.00 Esbjerg Energy SønderjyskE 6-2  
29/12/2016 kl. 19.00 Esbjerg Energy Herning 3-2 PS
03/01/2017 kl. 19.00 Esbjerg Energy Aalborg 3-1  
08/01/2017 kl. 17.00 Esbjerg Energy Herlev 5-1  
13/01/2017 kl. 19.00 Esbjerg Energy Rødovre 5-2  
20/01/2017 kl. 19.00 Esbjerg Energy Odense 3-2 PS
24/01/2017 kl. 19.00 Esbjerg Energy Rungsted 3-1  
29/01/2017 kl. 15.00 Esbjerg Energy Frederikshavn 2-6  
21/02/2017 kl. 19.00 Esbjerg Energy SønderjyskE 1-2 OT
28/02/2017 kl. 19.30 Esbjerg Energy Herning 2-1 PS

 

UDEKAMPE:

Dato Tid Hjemme Ude Resultat  
16/08/2016 kl. 19.00   Odense Esbjerg Energy     1-3 Pre-season
31/08/2016 kl. 19.00    SønderjyskE Esbjerg Energy 1-3 Pre-season
02/09/2016 kl. 19.00 Herning Esbjerg Energy 3-2 OT Pre-season
06/09/2016 kl. 19.45 ZUG Esbjerg Energy 3-2 PS CHL
11/09/2016 kl. 18.00 Helsinki Esbjerg Energy 7-0 CHL
17/09/2016 kl. 19.00 Aalborg Esbjerg Energy 4-1 Pokalturneringen
27/09/2016 kl. 19.00 Rungsted Esbjerg Energy 4-3  
04/10/2016 kl. 19.00 Rødovre Esbjerg Energy 4-3 OT
11/10/2016 kl. 19.00 Herlev Esbjerg Energy 1-8  
18/10/2016 kl. 19.00 Aalborg Esbjerg Energy 2-1  
23/10/2016 kl. 15.00 Herning Esbjerg Energy 3-1  
08/11/2016 kl. 20.30 SønderjyskE Esbjerg Energy 4-3  
12/11/2016 kl. 19.30 Odense Esbjerg Energy 1-3  
15/11/2016 kl. 19.15 Gentofte Esbjerg Energy 2-3 OT
25/11/2016 kl. 19.00 Frederikshavn Esbjerg Energy 4-2  
01/12/2016 kl. 19.00 Rungsted Esbjerg Energy 3-0  
09/12/2016 kl. 19.00 Rødovre Esbjerg Energy 3-2 PS
16/12/2016 kl. 19.30 Herlev Esbjerg Energy 1-4  
22/12/2016 kl. 19.00 Aalborg Esbjerg Energy 4-3  
30/12/2016 kl. 19.30 Herning Esbjerg Energy 4-3  
06/01/2017 kl. 19.30 SønderjyskE Esbjerg Energy 1-4  
10/01/2017 kl. 19.15 Gentofte Esbjerg Energy 2-1 OT
21/01/2017 kl. 19.30 Odense Esbjerg Energy 0-2  
26/01/2017 kl. 19.00 Frederikshavn Esbjerg Energy 0-2  
31/01/2017 kl. 19.00 Rungsted Esbjerg Energy 4-5 OT
06/02/2017 kl. 19.00 Rødovre Esbjerg Energy 2-8  
15/02/2017 kl. 20.00 Gentofte Esbjerg Energy 0-3  
17/02/2017 kl. 19.30 Herlev Esbjerg Energy 2-6  
24/02/2017 kl. 19.00 Aalborg Esbjerg Energy 2-5  

Se stillingen her